NM I HAVFISKE
Lørdag
INDIVIDUELT
HERRER
Plass NHF NR Fornavn Etternavn Lag  Klubb Båt Vekt Arter Poeng Vekt Poeng Plass poeng NC-poeng
1 4337 Tor Arne Rygg Team Gulp Oslo HK Bayard 12,07 12 72,07 100,000 100,000 100,000
2 4342 Petter Skudal Team Gulp Oslo HK Kvelding 4,00 10 54,00 74,927 98,000 86,464
3 4706 Arne Bergstrøm Sarpsborg 2 Sarpsborg HFK Liv 5,94 9 50,94 70,681 96,000 83,341
4 4322 Johnny Høgli Team Sufix Oslo HK Bayard 3,79 9 48,79 67,698 94,000 80,849
5 5329 Truls Nilsen Ski 5 Ski HK Liv 2,79 9 47,79 66,311 92,000 79,155
6 5323 Thomas Løland Ski 4 Ski HK Kvelding 1,60 9 46,60 64,659 90,000 77,330
7 4352 Henrik Valle Oslo HK 3 Oslo HK Råtapin 1,58 9 46,58 64,632 88,000 76,316
8 5311 Martin Gundersen Ski 1 Ski HK Kvelding 0,95 9 45,95 63,757 86,000 74,879
9 1746 Jon Roger Steinseide Bergen 1 Bergen HFK Rognvær 9 45,00 62,439 84,000 73,220
10 2133 Christian Sletmo Båstad 1 Båstad HFK Jaro 4,64 8 44,64 61,940 82,000 71,970
11 3401 Jostein Lundal Karmøy 1 Karmøy HK Liv 4,45 8 44,45 61,676 80,000 70,838
12 2113 Heming Haug Båstad 5 Båstad HFK Råtapin 4,01 8 44,01 61,066 78,000 69,533
13 6325 Knut Arne Røyne Trondheim 1 Trondheim HK Alida 3,80 8 43,80 60,774 76,000 68,387
14 2118 Kjetil Langvatn Båstad 1 Båstad HFK Råtapin 3,68 8 43,68 60,608 74,000 67,304
15 2135 Jørn Strømdahl Båstad 4 Båstad HFK Alida 3,56 8 43,56 60,441 72,000 66,221
16 2131 Arne Reitan Båstad 1 Båstad HFK Alida 2,59 8 42,59 59,095 70,000 64,548
17 4304 Bjørn Berntzen Team Sufix Oslo HK Rognvær 1,19 8 41,19 57,153 68,000 62,576
18 2124 Andre Martinsen Båstad 4 Båstad HFK Rognvær 0,42 8 40,42 56,084 66,000 61,042
19 4136 Bjørn Stein Team SSS Nord Jæren HKF Knerten 0,24 8 40,24 55,835 64,000 59,917
20 4321 Lars  Hellum Team Gulp Oslo HK Quattro 8 40,00 55,502 62,000 58,751
21 5305 Eivind  Birkeland Ski 4 Ski HK Quattro 4,67 7 39,67 55,044 60,000 57,522
22 4309 Knut W. Elgrud Team Sufix Oslo HK Råtapin 3,04 7 38,04 52,782 58,000 55,391
23 5346 Carsten Stryhn Ski 2 Ski HK Liv 2,51 7 37,51 52,047 56,000 54,023
24 4708 Erling Brandsrød Sarpsborg 1 Sarpsborg HFK Bayard 2,31 7 37,31 51,769 54,000 52,885
25 3409 Øyvind Rykke Karmøy 1 Karmøy HK Quattro 1,52 7 36,52 50,673 52,000 51,336
26 5353 Sverre Wolff Ski 1 Ski HK Kvelding 1,12 7 36,12 50,118 50,000 50,059
27 5929 Arne Omholt Torungen 1 Torungen HK Kvelding 0,84 7 35,84 49,729 48,000 48,865
28 2110 Petter Handeland Båstad 2 Båstad HFK Råtapin 0,70 7 35,70 49,535 46,000 47,768
29 4344 Sven Halvor Solbakken Oslo HK 3 Oslo HK Bayard 7 35,00 48,564 44,000 46,282
30 4112 John Olav Florø-Larsen Team SSS Nord Jæren HKF Quattro 2,49 6 32,49 45,081 42,000 43,541
31 2115 Morten Hvam Båstad 3 Båstad HFK Kvelding 2,46 6 32,46 45,040 40,000 42,520
32 2609 Jan Ekenes Fred.hald 1 Fredrikshald HK Sjøtun 1,78 6 31,78 44,096 38,000 41,048
33 5354 Robin Ødegaard Ski 1 Ski HK Jaro 1,60 6 31,60 43,846 36,000 39,923
34 3408 Geir Tveit Karmøy 1 Karmøy HK Rognvær 1,26 6 31,26 43,374 34,000 38,687
35 4302 Bjørn B.  Bakkelid Team Gulp Oslo HK Rognvær 0,87 6 30,87 42,833 32,000 37,417
36 5913 Leif Johansen Torungen 1 Torungen HK Jaro 0,61 6 30,61 42,473 30,000 36,236
37 5306 Thor Boger Ski 3 Ski HK Kvelding 0,33 6 30,33 42,084 28,000 35,042
38 2134 Thor Sletmo Båstad 3 Båstad HFK Alida 6 30,00 41,626 24,000 32,813
38 2114 Knut Ole Haug Båstad 5 Båstad HFK Rognvær 6 30,00 41,626 24,000 32,813
38 2132 Jarle Reitan Båstad 1 Båstad HFK Kvelding 6 30,00 41,626 24,000 32,813
41 2642 Asbjørn Johansen Fred.hald 3 Fredrikshald HK Råtapin 4,60 5 29,60 41,071 20,000 30,536
42 NJFF Lars-Otto Eliassen NJFF Skjeberg fiskeforening Sjøtun 2,93 5 27,93 38,754 19,377
43 5348 Rune Topper Ski 3 Ski HK Quattro 2,91 5 27,91 38,726 18,000 28,363
44 NJFF Steffen Pedersen NJFF Skjeberg fiskeforening Knerten 1,90 5 26,90 37,325 18,662
45 4338 Andre Schaaning Oslo HK 4 Oslo HK Rognvær 0,94 5 25,94 35,993 16,000 25,996
46 5309 Petter Fredriksen Ski 3 Ski HK Knerten 0,87 5 25,87 35,896 14,000 24,948
47 2623 Hans Martin Hofgaard Fred.hald 2 Fredrikshald HK Jaro 0,58 5 25,58 35,493 12,000 23,747
48 5342 Helge Skjervheim Ski 1 Ski HK Quattro 5 25,00 34,688 3,750 19,219
48 5318 Jon Anders Ihlen Ski 2 Ski HK Liv 5 25,00 34,688 3,750 19,219
48 2126 Henning Meyer Båstad 6 Båstad HFK Liv 5 25,00 34,688 3,750 19,219
48 2125 Atle Martinsen Båstad 2 Båstad HFK Kvelding 5 25,00 34,688 3,750 19,219
48 2111 Rolf Handeland Båstad 2 Båstad HFK Knerten 5 25,00 34,688 3,750 19,219
48 4118 Stig Hetland Team SSS Nord Jæren HKF Liv 5 25,00 34,688 3,750 19,219
48 2621 Tor Haugen Fred.hald 1 Fredrikshald HK Alida 5 25,00 34,688 3,750 19,219
48 NJFF Morten Martiniussen NJFF Skjeberg fiskeforening Knerten 5 25,00 34,688 3,750 19,219
56 7103 Peter Kristiansen Østfold Omegn 1 Østfold Omegn HFK Liv 4,30 4 24,30 33,717 16,859
57 5600 Bjørn Berntsen Frydenlund 1 Frydenlund Jakt og fiske Jaro 3,44 4 23,44 32,524 16,262
58 NJFF Jens-Otto Eliassen NJFF Skjeberg fiskeforening Sjøtun 1,59 4 21,59 29,957 14,978
59 5900 Are Andersen Torungen 1 Torungen HK Alida 1,30 4 21,30 29,555 14,777
60 7104 Roar Nilsen Østfold Omegn 1 Østfold Omegn HFK Råtapin 1,04 4 21,04 29,194 14,597
61 7106 Torgeir Pettersen Østfold Omegn 1 Østfold Omegn HFK Knerten 5,70 3 20,70 28,722 14,361
62 2105 Glenn Engkvist Båstad 3 Båstad HFK Jaro 0,65 4 20,65 28,653 14,326
63 4336 Lars  Ottesen Oslo HK 4 Oslo HK Jaro 0,17 4 20,17 27,987 13,993
64 4353 Christian Vikvam Oslo HK 5 Oslo HK Liv 4 20,00 27,751 13,875
65 2622 Hans Hofgaard Fred.hald 2 Fredrikshald HK Råtapin 3,98 3 18,98 26,336 13,168
66 5368 Jan Gunnar Rindalsholt Ski 6 Ski HK Alida 2,14 3 17,14 23,782 11,891
67 5336 Ivar Olsen Ski 5 Ski HK Kvelding 1,51 3 16,51 22,908 11,454
68 2142 Mathias Lindbeck Båstad 5 Båstad HFK Jaro 3 15,00 20,813 10,407
68 2143 Eirik Gundersen Båstad 6 Båstad HFK Knerten 3 15,00 20,813 10,407
70 5303 Rune Andreassen Ski 5 Ski HK Jaro 4,17 2 14,17 19,661 9,831
71 4315 Tom  Greve Oslo HK 4 Oslo HK Quattro 2 10,00 13,875 6,938
71 7100 Flemming Christensen Østfold Omegn 1 Østfold Omegn HFK Jaro 2 10,00 13,875 6,938
71 5308 Johan Fredriksen Ski 5 Ski HK Råtapin 2 10,00 13,875 6,938
NM I HAVFISKE
Lørdag
INDIVIDUELT
DAMER
Plass NHF NR Fornavn Etternavn Lag  Klubb Båt Vekt Arter Poeng Vekt Poeng Plass poeng NC-poeng
1 6335 Torunn Handeland Trondheim 1 Trondheim HK Sjøtun 5,71 7 40,71 56,487 100,000 78,243
2 5349 Hjørdis Van Ness Ski 2 Ski HK Liv 6 30,00 41,626 98,000 69,813
3 2109 Gro Anita Halstvedt Båstad 5 Båstad HFK Rognvær 0,57 5 25,57 35,479 96,000 65,740
4 3404 Hilde Skiffard Karmøy 2 Karmøy HK Jaro 1,02 4 21,02 29,166 94,000 61,583
5 4734 Turid Strand Sarpsborg 1 Sarpsborg HFK Knerten 4 20,00 27,751 92,000 59,875
6 2101 Astrid Baardsen Båstad 6 Båstad HFK Quattro 2 10,00 13,875 90,000 51,938
NM I HAVFISKE
Lørdag
INDIVIDUELT
SENIOR
Plass NHF NR Fornavn Etternavn Lag  Klubb Båt Vekt Arter Poeng Vekt Poeng Plass poeng NC-poeng
1 2602 Tor Barm Fred.hald 1 Fredrikshald HK Kvelding 4,78 9 49,78 69,072 100,000 84,536
2 2127 Per Moen Båstad 3 Båstad HFK Quattro 2,58 8 42,58 59,081 98,000 78,541
3 4724 Bjørn Larssen Sarpsborg 2 Sarpsborg HFK Rognvær 3,13 7 38,13 52,907 96,000 74,453
4 4733 Bjørn Strand Sarpsborg 1 Sarpsborg HFK Råtapin 2,45 7 37,45 51,963 94,000 72,982
5 5319 Jarle Jacobsen Ski 3 Ski HK Bayard 6,55 6 36,55 50,715 92,000 71,357
6 2116 Birger Johansen Båstad 2 Båstad HFK Bayard 1,36 7 36,36 50,451 90,000 70,225
7 4305 Trond  Borgen Oslo HK 3 Oslo HK Kvelding 0,75 7 35,75 49,605 88,000 68,802
8 4355 Johan  Winge Team Sufix Oslo HK Rognvær 0,65 6 30,65 42,528 86,000 64,264
9 5327 Fred Mørstad Ski 2 Ski HK Råtapin 0,25 6 30,25 41,973 84,000 62,987
10 5922 Terje Ludvigsen Torungen 1 Torungen HK Råtapin 6 30,00 41,626 82,000 61,813
11 2112 Asbjørn Hansen Båstad 6 Båstad HFK Quattro 0,88 5 25,88 35,910 80,000 57,955
12 4320 Jan Ragnar Halstvedt Oslo HK 3 Oslo HK Liv 4 20,00 27,751 78,000 52,875
13 4318 Åge N Gundersen Oslo HK 4 Oslo HK Liv 3 15,00 20,813 76,000 48,407
14 2600 Gunnar  Andersen Fred.hald 1 Fredrikshald HK Alida 2 10,00 13,875 74,000 43,938
15 4725 Lyder Lefstad Sarpsborg 1 Sarpsborg HFK Alida 1 5,00 6,938 72,000 39,469
NM I HAVFISKE
Lørdag
INDIVIDUELT
JUNIOR
Plass NHF NR Fornavn Etternavn Lag  Klubb Båt Vekt Arter Poeng Vekt Poeng Plass poeng NC-poeng
1 3407 Stein Rune Tveit Karmøy 1 Karmøy HK Rognvær 2,53 10 52,53 72,887 100,000 86,444
2 5345 Magnus Sunnvoll Ski 4 Ski HK Liv 7 35,00 48,564 98,000 73,282
3 2103 Christoffer Didriksen Båstad 4 Båstad HFK Alida 4,39 6 34,39 47,717 96,000 71,859
4 2603 Tom Inge Bech Fred.hald 2 Fredrikshald HK Sjøtun 1,61 4 21,61 29,985 94,000 61,992
5 2610 Karoline Ekenes Fred.hald 2 Fredrikshald HK Sjøtun 0,16 4 20,16 27,973 92,000 59,986
6 2123 Alexandra Martinsen Båstad 4 Båstad HFK Rognvær 4 20,00 27,751 90,000 58,875
7 5310 John Galby Ski 4 Ski HK Liv 0,67 3 15,67 21,743 88,000 54,871
8 5616 Mats Berntsen Frydenlund 1 Frydenlund Jakt og fiske Jaro 3 15,00 20,813 86,000 53,407
9 5369 Andreas Lund Ski 6 Ski HK Jaro 0 0,00
NM I HAVFISKE
Lørdag
 
LAG
Plass Lag NHF nr Fornavn Etternavn Klubb Poeng
1 Team Gulp 4302 Bjørn B.  Bakkelid Oslo HK 30,87
4321 Lars  Hellum Oslo HK 40,00
4337 Tor Arne Rygg Oslo HK 72,07
4342 Petter Skudal Oslo HK 54,00
Totalt Team Gulp 196,94
2 Karmøy 1 3407 Stein Rune Tveit Karmøy HK 52,53
3408 Geir Tveit Karmøy HK 31,26
3409 Øyvind Rykke Karmøy HK 36,52
3401 Jostein Lundal Karmøy HK 44,45
Totalt Karmøy 1 164,76
3 Båstad 1 2133 Christian Sletmo Båstad HFK 44,64
2118 Kjetil Langvatn Båstad HFK 43,68
2131 Arne Reitan Båstad HFK 42,59
2132 Jarle Reitan Båstad HFK 30,00
Totalt Båstad 1 160,91
4 Team Sufix 4322 Johnny Høgli Oslo HK 48,79
4304 Bjørn Berntzen Oslo HK 41,19
4309 Knut W. Elgrud Oslo HK 38,04
4355 Johan  Winge Oslo HK 30,65
Totalt Team Sufix 158,67
5 Ski 1 5342 Helge Skjervheim Ski HK 25,00
5311 Martin Gundersen Ski HK 45,95
5354 Robin Ødegaard Ski HK 31,60
5353 Sverre Wolff Ski HK 36,12
Totalt Ski 1 138,67
6 Båstad 4 2135 Jørn Strømdahl Båstad HFK 43,56
2103 Christoffer Didriksen Båstad HFK 34,39
2124 Andre Martinsen Båstad HFK 40,42
2123 Alexandra Martinsen Båstad HFK 20,00
Totalt Båstad 4 138,37
7 Oslo HK 3 4344 Sven Halvor Solbakken Oslo HK 35,00
4352 Henrik Valle Oslo HK 46,58
4320 Jan Ragnar Halstvedt Oslo HK 20,00
4305 Trond  Borgen Oslo HK 35,75
Totalt Oslo HK 3 137,33
8 Ski 4 5345 Magnus Sunnvoll Ski HK 35,00
5323 Thomas Løland Ski HK 46,60
5310 John Galby Ski HK 15,67
5305 Eivind  Birkeland Ski HK 39,67
Totalt Ski 4 136,94
9 Båstad 3 2134 Thor Sletmo Båstad HFK 30,00
2105 Glenn Engkvist Båstad HFK 20,65
2115 Morten Hvam Båstad HFK 32,46
2127 Per Moen Båstad HFK 42,58
Totalt Båstad 3 125,69
10 Ski 2 5318 Jon Anders Ihlen Ski HK 25,00
5349 Hjørdis Van Ness Ski HK 30,00
5327 Fred Mørstad Ski HK 30,25
5346 Carsten Stryhn Ski HK 37,51
Totalt Ski 2 122,76
11 Båstad 2 2125 Atle Martinsen Båstad HFK 25,00
2111 Rolf Handeland Båstad HFK 25,00
2110 Petter Handeland Båstad HFK 35,70
2116 Birger Johansen Båstad HFK 36,36
Totalt Båstad 2 122,06
12 Ski 3 5348 Rune Topper Ski HK 27,91
5306 Thor Boger Ski HK 30,33
5319 Jarle Jacobsen Ski HK 36,55
5309 Petter Fredriksen Ski HK 25,87
Totalt Ski 3 120,66
13 Torungen 1 5900 Are Andersen Torungen HK 21,30
5913 Leif Johansen Torungen HK 30,61
5922 Terje Ludvigsen Torungen HK 30,00
5929 Arne Omholt Torungen HK 35,84
Totalt Torungen 1 117,75
14 Fred.hald 1 2621 Tor Haugen Fredrikshald HK 25,00
2609 Jan Ekenes Fredrikshald HK 31,78
2600 Gunnar  Andersen Fredrikshald HK 10,00
2602 Tor Barm Fredrikshald HK 49,78
Totalt Fred.hald 1 116,56
15 Båstad 5 2142 Mathias Lindbeck Båstad HFK 15,00
2109 Gro Anita Halstvedt Båstad HFK 25,57
2113 Heming Haug Båstad HFK 44,01
2114 Knut Ole Haug Båstad HFK 30,00
Totalt Båstad 5 114,58
16 NJFF X1 Morten Martiniussen Skjeberg fiskeforening 25,00
X2 Steffen Pedersen Skjeberg fiskeforening 26,90
X3 Jens-Otto Eliassen Skjeberg fiskeforening 21,59
X4 Lars-Otto Eliassen Skjeberg fiskeforening 27,93
Totalt NJFF 101,42
17 Sarpsborg 1 4733 Bjørn Strand Sarpsborg HFK 37,45
4734 Turid Strand Sarpsborg HFK 20,00
4725 Lyder Lefstad Sarpsborg HFK 5,00
4708 Erling Brandsrød Sarpsborg HFK 37,31
Totalt Sarpsborg 1 99,76
18 Team SSS 4136 Bjørn Stein Nord Jæren HKF 40,24
4118 Stig Hetland Nord Jæren HKF 25,00
4112 John Olav Florø-Larsen Nord Jæren HKF 32,49
Totalt Team SSS 97,73
19 Sarpsborg 2 4724 Bjørn Larssen Sarpsborg HFK 38,13
4706 Arne Bergstrøm Sarpsborg HFK 50,94
Totalt Sarpsborg 2 89,07
20 Ski 5 5308 Johan Fredriksen Ski HK 10,00
5336 Ivar Olsen Ski HK 16,51
5329 Truls Nilsen Ski HK 47,79
5303 Rune Andreassen Ski HK 14,17
Totalt Ski 5 88,47
21 Fred.hald 2 2623 Hans Martin Hofgaard Fredrikshald HK 25,58
2610 Karoline Ekenes Fredrikshald HK 20,16
2603 Tom Inge Bech Fredrikshald HK 21,61
2622 Hans Hofgaard Fredrikshald HK 18,98
Totalt Fred.hald 2 86,33
22 Trondheim 1 6325 Knut Arne Røyne Trondheim HK 43,80
6335 Torunn Handeland Trondheim HK 40,71
Totalt Trondheim 1 84,51
23 Østfold Omegn 1 7100 Flemming Christensen Østfold Omegn HFK 10,00
7106 Torgeir Pettersen Østfold Omegn HFK 20,70
7103 Peter Kristiansen Østfold Omegn HFK 24,30
7104 Roar Nilsen Østfold Omegn HFK 21,04
Totalt Østfold Omegn 1 76,04
24 Båstad 6 2126 Henning Meyer Båstad HFK 25,00
2101 Astrid Baardsen Båstad HFK 10,00
2112 Asbjørn Hansen Båstad HFK 25,88
2143 Eirik Gundersen Båstad HFK 15,00
Totalt Båstad 6 75,88
25 Oslo HK 4 4338 Andre Schaaning Oslo HK 25,94
4318 Åge N Gundersen Oslo HK 15,00
4336 Lars  Ottesen Oslo HK 20,17
4315 Tom  Greve Oslo HK 10,00
Totalt Oslo HK 4 71,11
26 Bergen 1 1746 Jon Roger Steinseide Bergen HFK 45,00
Totalt Bergen 1 45,00
27 Frydenlund 1 5600 Bjørn Berntsen Frydenlund Jakt og fiske 23,44
5616 Mats Berntsen Frydenlund Jakt og fiske 15,00
Totalt Frydenlund 1 38,44
28 Fred.hald 3 2642 Asbjørn Johansen Fredrikshald HK 29,60
Totalt Fred.hald 3 29,60
29 Karmøy 2 3404 Hilde Skiffard Karmøy HK 21,02
Totalt Karmøy 2 21,02
30 Oslo HK 5 4325 Pål Johnsen Oslo HK
4300 Steinar Andersen Oslo HK
4353 Christian Vikvam Oslo HK 20,00
Totalt Oslo HK 5 20,00
31 Ski 6 5368 Jan Gunnar Rindalsholt Ski HK 17,14
5369 Andreas Lund Ski HK 0,00
Totalt Ski 6 17,14
NM I HAVFISKE
Lørdag
 
Størst fisk
Plass NHF NR Fornavn Etternavn Klubb Båt Art Vekt
1 6335 Torunn Handeland Trondheim HK Sjøtun Sei 5,12
2 4706 Arne Bergstrøm Sarpsborg HFK Liv Sei 4,60
3 4337 Tor Arne Rygg Oslo HK Bayard Sei 4,57
4 4337 Tor Arne Rygg Oslo HK Bayard Sei 4,46
5 3401 Jostein Lundal Karmøy HK Liv Sei 4,45
6 2103 Christoffer Didriksen Båstad HFK Alida Sei 4,39
7 7103 Peter Kristiansen Østfold Omegn HFK Liv Sei 4,30
8 2622 Hans Hofgaard Fredrikshald HK Råtapin Sei 3,98
8 2642 Asbjørn Johansen Fredrikshald HK Råtapin Sei 3,88
10 5305 Eivind  Birkeland Ski HK Quattro Sei 3,82
11 2133 Christian Sletmo Båstad HFK Jaro Sei 3,63
12 5319 Jarle Jacobsen Ski HK Bayard Sei 3,59
13 2135 Jørn Strømdahl Båstad HFK Alida Sei 3,56
14 4322 Johnny Høgli Oslo HK Bayard Sei 3,55
15 5600 Bjørn Berntsen Frydenlund Jakt og fiske Jaro Sei 3,44
16 6325 Knut Arne Røyne Trondheim HK Alida Sei 3,28
17 2602 Tor Barm Fredrikshald HK Kvelding Sei 3,26
18 5319 Jarle Jacobsen Ski HK Bayard Sei 3,02
19 4342 Petter Skudal Oslo HK Kvelding Sei 2,97
20 7106 Torgeir Pettersen Østfold Omegn HFK Knerten Torsk 2,94
21 7106 Torgeir Pettersen Østfold Omegn HFK Knerten Sei 2,74
22 2127 Per Moen Båstad HFK Quattro Sei 2,33
23 2133 Christian Sletmo Båstad HFK Jaro Rødspette 1,03
NM I HAVFISKE
Lørdag
 
Beste båt
Plass Båt Poeng
1 Bayard 44,35
2 Kvelding 36,53
3 Rognvær 34,30
4 Råtapin 32,11
5 Liv 29,69
6 Quattro 29,01
7 Sjøtun 27,30
8 Alida 27,28
9 Knerten 24,84
10 Jaro 20,91